top of page

INHALAČNÍ SEDACE

Aplikujeme směs plynů připravenou k přímému použití společností Linde Gas. Směs se skládá z 50 % oxidu dusného a 50 % kyslíku. Vyvážený poměr oxidu dusného/kyslíku zajišťuje dobré okysličení a minimalizuje riziko nadměrné sedace.

Jedná se o účinné analgetikum s rychlým nástupem, snadným podáváním a řízením, které se po ukončení inhalace rychle odbourává z těla. Přípravek se podává přes inhalační masku, kdy pacient vdechuje směs plynů dávkovanou nádechovým ventilem. 

Analgetické a sedativní účinky směsi oxidu dusného/kyslíku jsou dobře známy. Díky rychlému nástupu a ústupu účinku společně s vysokou mírou bezpečnosti představuje přípravek atraktivní alternativu pro situace, kdy se vyžaduje rychlá a řízená úleva od bolesti.
Jeho analgetické a anxiolytické účinky sehrávají důležitou roli v překonávání obav, které pacienti prožívají před bolestivými zákroky. 
Směs oxidu dusného/kyslíku začíná působit do několika minut od začátku podávání. Reziduální kognitivní a/nebo psychometrické účinky po skončení podávání rychle odezní a po 5-10 minutách od expozice jsou zanedbatelné.

bottom of page