Dentální hygiena

Rostoucí důležitost prevence v současném lékařství zavedla do oboru stomatologie novou kategorii zvanou dentální hygiena.

 

Profesionální odstranění zubního povlaku a zubního kamene, následná instruktáž s nácvikem správné hygieny dutiny ústní je časově náročná procedura, která odstraní pacientovi chronické obtíže: krvácení dásní, zápach z úst, či citlivé zubní krčky.

 

Vyškolený personál centra provede instruktáž péče o chrup i v domácím prostředí klienta a vybere vhodné čistící pomůcky. Klient je motivován udržovat své orální zdraví na vysoké úrovni a snaží si zachovat své vlastní zuby co nejdéle. V rámci této činnosti lze řešit i případné estetické požadavky klientů, např. zesvětlení odstínu vlastních zubů.

Bělení zubů

Proces, při kterém dochází ke změně barvy zubů. Pokud je správně indikováno a vždy vedeno lékařem, nejedná se o proces v žádném případě škodlivý. Má však přesná pravidla, za kterých lze bělení provádět.

V případě Vašeho zájmu Vám nejprve v ordinaci provedeme vyšetření a v případě závad navrhneme společně způsob jejich odstranění (např. oprava kazů výplněmi) ještě před bělením zubů.

Bude-li třeba, doporučíme Vám profesionální čištění zubů, které Váš chrup na proceduru bělení lépe připraví a zvyšuje jeho účinnost.

Fluoridace po bělení

Po profesionálním bělení je sklovina částečně oslabena a můžou se vyskytnout nežádoucí účinky. Zuby jsou citlivé na vnější podněty, nebo se na nich najdou bílé křídové skvrny, které časem vymizí. Proto doporučujeme po bělení použít fluoridaci ke snížení citlivosti zubů a k posílení zubní skloviny.