top of page

Dentální hygiena

Správně prováděná dentální hygiena je důležitá při prevenci vzniku zubního kazu a zánětlivých onemocněních dásní (paradontóza).

Hygienistka profesionálně odstraní zubní kámen a pigmentaci vzniklou např. pitím kávy nebo kouřením, čehož běžným domácím čištěním nelze docílit.

Doporučí Vám vhodný zubní kartáček, zubní pastu případně ústní vodu a vybere správnou velikost mezizubního kartáčku, poradí s domácím čištěním zubů, vysvětlí správnou techniku.

Dentální hygienu doporučujeme absolvovat 2 x do roka.

Spolupráce stomatologa a dentální hygienistky je klíčová pro stav Vašeho chrupu a v neposlední řadě také pro Vaše celkové zdraví.

Zoom Teeth Whitening Google-2.jpg

Bělení zubů

Proces, při kterém dochází ke změně barvy zubů. Pokud je správně indikováno a vždy vedeno lékařem, nejedná se o proces v žádném případě škodlivý. Má však přesná pravidla, za kterých lze bělení provádět.

V případě Vašeho zájmu Vám nejprve v ordinaci provedeme vyšetření a v případě závad navrhneme společně způsob jejich odstranění (např. oprava kazů výplněmi) ještě před bělením zubů.

Bude-li třeba, doporučíme Vám profesionální čištění zubů, které Váš chrup na proceduru bělení lépe připraví a zvyšuje jeho účinnost.

teeth-whitening.jpg

Fluoridace po bělení

Po profesionálním bělení je sklovina částečně oslabena a můžou se vyskytnout nežádoucí účinky. Zuby jsou citlivé na vnější podněty, nebo se na nich najdou bílé křídové skvrny, které časem vymizí. Proto doporučujeme po bělení použít fluoridaci ke snížení citlivosti zubů a k posílení zubní skloviny. 

bottom of page